36 hodín v Miláne

Týždňovú dovolenku v zahraničí musíte začať plánovať niekoľko mesiacov vopred – zháňať letenky, rezervovať ubytovanie, vyhľadávať najobľúbenejšie miesta v lokalite. No prečo niekam spontánne nevyraziť aj v priebehu roka, využiť víkend na objavovanie novej krajiny a vymeniť pohovku za batoh a mapu?

Ako teda stráviť 36 hodín v Miláne?

Doprava

Ak nemáte problémy s cestovaním lietadlom, tak je práve tento spôsob dopravy najlepšia voľba – let z Bratislavy do Milána je priamy, nemusíte sa zaťažovať prestupmi a za hodinu a pol budete v Taliansku.

Druhou možnosťou je cesta autom; bude však trvať až osem hodín, no na druhú stranu už nebudete musieť premýšľať o hromadnej doprave priamo v Miláne.

Ubytovanie

Rozhodujúcich faktorov pri výbere ideálneho ubytovania je hneď niekoľko – a prvým je pravdepodobne cena. V Miláne nájdete hotely, za ktoré zaplatíte na jednu noc pre dve osoby aj do 50 eur (napríklad Hotel Del Sud alebo Loreto Elite Milano), ale ak si chcete dopriať luxus a suma pre vás nie je rozhodujúca, vynikajúce hodnotenia majú Excelsior Hotel Gallia či Palazzo Parigi Hotel.

Pamiatky

Na prehliadku historického centra v Miláne si musíte vyhradiť minimálne šesť hodín. Je plné nádherných miest, ktoré určite stoja za návštevu. Medzi najobľúbenejšie patria Milánsky dóm – ikonická katedrála postavená v gotickom štýle, ktorá je zároveň štvrtou najväčšou katedrálou na svete, je postavená z mramoru a za vstup dovnútra zaplatíte len 2€; La Scala – jeden z najznámejších operných domov na svete, pričom v jeho blízkosti nájdete aj Výstavu vynálezov Leonarda da Vinciho (vstup síce stojí až 12€, ale jednoznačne sa to oplatí); alebo kostol Santa Maria delle Grazie, kde je vystavený aj obraz Posledná večera (lístok si musíte rezervovať skôr).

Nákupné centrá

Aj nakupovanie patrí k návšteve novej destinácie a v Miláne, ktoré nesie prívlastok mesto módy túto aktivitu určite nevynechajte. V samotnom centre mesta nájdete pravdepodobne každý obchod, na aký si spomeniete – tie cenovo dostupnejšie, ale aj značky ako Armani, Dolce & Gabanna, Prada, Versace a mnohé ďalšie. Možno si nič nekúpite, ale aspoň za obdivovanie výkladov určite stoja.

Kuchyňa a reštaurácie

Tak ako vo všetkých veľkých mestách, aj v Miláne sú všetky druhy kuchyne – od čínskej až po stredomorskú, fast-foody, klasické talianske jedlá (ako cestoviny a pizza) i miestne špeciality. Nájdete podniky, z ktorých odídete spokojní a sýty do pol hodiny, ale do luxusnejších reštaurácií radšej vopred zavolajte a rezervujte si stôl.

Ak ste v Miláne ešte neboli, určite popremýšľajte nad jeho návštevou i v priebehu roka; nielenže spoznáte nové mesto, no doprajete si zaslúžený oddych počas dlhých pracovných dní a letná dovolenka sa nebude zdať tak ďaleko.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!