7 vecí, na ktoré pri balení nezabudnúť

Hoci si pri slove dovolenka asi každý predstaví pokoj, oddych a žiaden stres, príprava a balenie na tieto vytúžené dni pri mori alebo v horách dá poriadne zabrať. Popri množstve ďalších povinností a neodkladných záležitostí, ktoré musíte do dlho očakávaného voľna zvládnuť, nie je ani len náhodou prekvapením, že sa stane, že na niečo pozabudnete. Či už je to len nejaká maličkosť alebo dôležitá vec, kvôli ktorej ste sa museli vracať spať, stalo sa to už snáď každému.

A či už sa práve balíte alebo tento článok čítate s predstavami pláže a neviete sa dočkať júla, tu je sedem vecí, ktoré by ste určite nemali nechať doma.

  1. Mapa

Možno máte i vy v mobile nainštalované aplikácie, vďaka ktorým sa nestratíte, no vždy sa môže stať, že nebudete mať signál, pripojenie na internet alebo sa vám váš verný pomocník vybije. Klasická mapa alebo len vytlačený screenshot obrazovky vás zachráni.

  1. Sveter a hrubé ponožky navyše

Či je leto, či je zima, nikdy neviete, kedy sa odrazu zmení počasie, začne pršať, snežiť alebo fúkať studený vietor – a v takejto chvíli budete viac než len vďační za extra teplejšie kúsky oblečenia.

  1. Opaľovací krém

Používanie opaľovacieho krému by ste nemali podceňovať – a to ani keď chcete pri mori nachytať bronz alebo sa chystáte na hory. Slnečné lúče vedia byť poriadne nebezpečné.

  1. Taštička prvej pomoci

Ak cestujete autom, lekárnička je samozrejmosťou. No leukoplast alebo tabletky proti bolesti, ktoré budete mať po ruke v každej chvíli, vás zachránia pri nečakaných škrabnutiach alebo ochoreniach.

  1. Čiapka

Nepodceňujte klobúk počas pobytu pri mori alebo čiapku v horách. Úpal či omrzliny uší si všimnete až keď bude neskoro.

  1. Externá nabíjačka

Dnes zoženiete ideálnu pre každého – malú, veľkú, jednoduchú, no i so zaujímavými motívmi, tie, čo postačia na jedno nabitie mobilu, ale i také, ktoré ich zvládnu aj desať. V prípade, že doma ešte externú nabíjačku nemáte, určite sa oplatí do nej investovať.

  1. Doklady

Zaobstarajte si malý obal, do ktorého dáte všetky dôležité kartičky – od preukazov poistenca až po pas a občiansky preukaz. A nezabudnite skontrolovať ich platnosť; tak sa nedostanete do nepríjemných situácií.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!