Albena: Moderné prímorské letovisko v Bulharsku!

Hľadáte tip na takmer dokonalú letnú dovolenku? Nechcete cestovať do vzdialenej exotiky, no snívate o perfektom plážovom vyžití? Tak potom ako pre vás je stvorené prímorské letovisko Albena. Prostredie je udržiavané a čisté. Nájdete si tu vhodné a cenovo dostupné ubytovanie. Zabavíte sa, niečo nové naučíte a aj zrelaxujete. Niet čo dodať… Takéto vymoženosti ponúka bulharská Albena.

pláž na pobreží Čierneho mora v Bulharsku

V porovnaní s inými európskymi destináciami je Albena nové, moderné a jedno z lacnejších prímorských destinácií. Nájdete tu takmer všetko, čo k letnej dovolenke neodmysliteľne patrí. Všetci túžime po oddychu na rozľahlých a príliš nepreplnených plážach. Tu ich budete mať nielen na dohľad, ale aj na dosah. Pláže sú široké a dlhé. Niektoré dosahujú dĺžku aj viac než 5 km. Voda v mori je čistá a priezračná. Kúpanie je bezpečné aj pre deti a neskúsených plavcov.

Plážový komfort je tu teda na dosť dobrej úrovni. Pre turistov sú dostupné tenisové kurty, golfové ihriská, potápačské centrum, ale aj služby pre windsurfing a šnorchlovanie. Výhodou tohto letoviska je aj to, že tie najlepšie rezorty sú priamo na pláži. Albena má výbornú polohu, aj čo sa týka jej vzdialenosti od ostatných známych letovísk a väčších miest.

Spoznávajte Albenu a jej blízke okolie

Keď budete mať chuť “vypadnúť“ a niečo perfektné zažiť po okolí, máte hneď niekoľko možností. Mestečko Albena obmýva Čierne more. Je súčasťou väčšej prímorskej oblasti Dobrič. Ani nie desať kilometrov je od Albeny vzdialená ďalšia prímorská destinácia Balčik.

Tu si pomerne ľahko naplánujete zaujímavé výlety po okolí. Obľúbená je napríklad prírodná rezervácia Baltata. Tipom na výlet je aj návšteva mestečka Obročište. Tam na vás čaká množstvo historických skvostov, napríklad aj stredoveký hrad ešte z čias tureckého osídľovania. V Albene a jej okolí je veľa udržiavaných parkov a lesných chodníkov. Albena praje jednoznačne aktívnym turistom!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!