Ayia Napa – Jedno z najkrajších letovísk južného Cypru

Cyprus ponúka tie najidylickejšie zákutia pre perfektnú letnú dovolenku. Tu zabudnete na všetky bežné starosti. Pri pohľade na trblietavé more a tie najkrajšie európske letoviská sa tu veľmi rýchlo zabývate. Snívate o dovolenke na Cypre? Tak otvorte oči a ešte dnes si rezervujte zájazd do jedného z najlepších letovísk južného Cypru.

Pláž v Ayia Napa na Cypre

Prečo práve južný Cyprus? Nájdete tu tie najobľúbenejšie dovolenkové destinácie, a to v rámci celej Európy. Okrem vychýrenej oblasti Ayia Napa sa turisti každoročne zaujímajú aj o Paphos, Larnaku alebo Limassol. Všetko je takmer “na dosah“, a preto si z jedného letoviska môžete naplánovať hneď desiatky rozmanitých výletov.

Južný Cyprus je postavený na kultúrnom a historickom bohatstve. Aj keď tu už dnes bádať moderné vplyvy, stále je ohniskom gréckej, tureckej, egyptskej a rímskej kultúry. Rozmanité a nádherné sú na južnom Cypre aj pláže a ich okolie.

Do letoviska Ayia Napa prichádzajú dovolenkári preto, že si chcú užiť všetko…

O tom je predsa dovolenka a ani toto mestečko nie je žiadnou výnimkou. Ayia Napa patrí k najobľúbenejším a najrušnejším letoviskám v rámci celého južného Cypru. Je strediskom cyperského nočného života a perfektného plážového vyžitia.

Oddýchnete si tu na tých najkrajších belostných plážach s pozvoľným vstupom do mora. K takýmto plážam patrí Konnos Beach. More je tu naozaj pokojné. Okolie lemujú útesy a tá najkrajšia cyperská flóra.

Z tohto miesta si môžete naplánovať množstvo zaujímavých horských túr, alebo si užiť obľúbené vodné športy, ako napríklad jachting, potápanie a šnorchlovanie. Medzi najkrajšie pláže sveta patrí aj cyperská Nissi Beach situovaná v blízkosti letoviska Ayia Napa. Je ocenená Modrou vlajkou.

Medzi tie najzaujímavejšie výlety po okolí patrí návšteva hlavného mesta Nikózia. Obľúbené sú aj výlety k pohoriu Troodos. Pre mladých a rodiny s deťmi je tou najväčšou atrakciou vodný park Fasouri Watermania. Svoju dovolenkovú mániu odštartujte ešte dnes! Vaším cieľom nech sa stane aj zaujímavé letovisko Ayia Napa…

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!