Cestovné poistenie – majte aspoň nejakú istotu

Konečne po dlhom čase nastala tá chvíľa a vy sa môžete vybrať na zaslúženú dovolenku. Či už v zime, alebo v lete, nemyslíte na to, že by niečo nevyšlo. To je ale chyba. Samozrejme, že si mnoho ľudí myslí, že keď budeme uvažovať o tom, že sa niečo stane, naozaj sa to stane. Lenže choroby, či úrazy sa jednoducho dejú. Okrem zväčšenia opatrnosti môžete spraviť ešte jednu dôležitú vec – a to zariadiť si cestovné poistenie, či poistenie dovolenky. Je to skrátka prevencia toho, aby ste nemali finančný šok v prípade mimoriadnej situácie.

sea-418742_1280

Aké typy poistenia môžem využiť?

Typ cestovného poistenia nie je nijak vyhradený. V podstate platí to, že každá poisťovňa si môže vlastné typy udať sama a tak isto môže meniť ponuku podľa aktuálnej situácie – napríklad zima – poistenie proti poškodeniu zdravia a majetku spôsobené lavínou, či inou záležitosťou typickou pre to – ktoré obdobie a tú – ktorú krajinu.

Čo všetko sa zohľadňuje?

Pri výbere poistenia sa berie do úvahy množstvo faktorov, ktoré by ste mali prediskutovať s poisťovacím agentom najlepšie osobne. Vo všeobecnosti platí, že poistenie na dovolenke zahŕňa bežné choroby, úrazy, či úmrtie v rodine, alebo medzi blízkymi.

Najzákladnejší rozdiel v typoch poistenia sa týka obdobia dovolenky. V lete sa stávajú odlišné veci ako v zime, pretože sa cestuje do rôznych krajín. Toto však platí len na území krajín s rovnakým podnebím ako u nás. Vy sa totiž môžete vybrať v zime na dovolenku napríklad na Srí Lanku, kde je aj v zime letná teplota. V tomto prípade je rozhodujúci faktor krajina do ktorej cestujete – a jej podnebie a aktuálne počasie.

Pozrime sa na to, čo na dovolenke budete robiť. Môžete mať na pláne klasickú letnú dovolenku, napríklad v Chorvátsku. V tomto prípade by mohlo postačiť aj základné poistenie – úraz, choroba (hnačka, chrípka…), úmrtie, či škoda, ktorá sa stane vám príčinou niekoho iného, alebo naopak. Pri úrazoch a chorobách sa zohľadňuje vážnosť situácie, ale aj to, či je konkrétna situácia zahrnutá v podmienkach poistenia. Toto všetko si nastavuje každá spoločnosť individuálne a vy máte na výber.

Ak na dovolenke chcete trochu viac žiť a skúšať nové veci, ako napríklad adrenalínové športy, priplatíte si trochu viac. Je potrebné pripoistenie, avšak úrazy sú pri takýchto aktivitách bežnejšie, takže sa to určite oplatí. Podobné produkty ponúka stále viac poisťovní, pretože je o ne stále väčší záujem.

Dávajte si však pozor na alkohol a drogy. Pokiaľ sa vám stane niečo, čo by vám normálne poisťovňa uhradila, ale v krvi máte zvýšené množstvo alkoholu, alebo nedajbože drog, ste takmer bez šance na kladnú odozvu poisťovne.

Ako si poistenie vybaviť?

  • Osobne na pobočke
  • Telefonát
  • SMS
  • Formuláre na internete

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!