Dovolenka na Tureckej riviére sa vám bude páčiť

Letoviská Tureckej riviéry sú obľúbenými dovolenkovými destináciami pre akúkoľvek klientelu. Svojimi ubytovacími, turistickými a relaxačnými službami si každoročne získavajú tisícky spokojných návštevníkov. Poďte aj vy zažiť príjemnú letnú dovolenku na pobrežie Stredozemného mora do jednej z najkrajších tureckých oblastí vôbec!

mesto Alanya - Turecká riviéra

Známe oblasti Tureckej riviéry sú v okolí miest Alanya, Alanya, Kemer, Belek a Side. Sú to letoviská južného, respektíve juhozápadného Turecka. Môžete tu zažiť perfektnú dovolenku s odlišnou kultúrou, antickým pôvabom a nikdy neutíchajúcimi plážovými strediskami.

Tamojšie pláže sú prevažne piesočnaté alebo okruhliakové. Kúpanie v Stredozemnom mori má v oblasti Tureckej riviéry svoje špecifické čaro – je najteplejšie a výrazne slané. Počasie v lete je horúce a dosť suché. Málo prší a teploty neraz vystúpia až na 40°C. Turecká riviéra predstavuje úžasný prírodný skvost – spojenie modrej a zelenej farby mora. Aj preto nesie pomenovanie Tyrkysové pobrežie.

Krásna a obľúbená Antalya

Antalya je najväčším mestom Tureckej riviéry. Dýcha históriou, lemujú ju nádherné pohoria a viac než 20 km atraktívnych pláží. Mesto ponúka turistom netradičnú prezentáciu tamojšej výroby šperkov a kožených výrobkov. Dovolenkárov láka pohľad na antalyjský vodopád, starobylé mešity alebo oddych na obľúbenej pláži Lara Beach.

Turisti si ju nevedia vynachváliť – taká je turecká Alanya!

Letovisko Alanya je tým najobľúbenejším v rámci celej Tureckej riviéry. Má bohatý turistický ruch, tie najlepšie hotelové rezorty, ale aj množstvo pôvodných pamiatok. Dovolenkári sa tu radi prejdú k starobylému hradu nad mestom. V centre letoviska je známa Ataturkova socha a množstvo stredovekých pamiatok. Najobľúbenejšou plážou je Kleopatrina pláž. Pokrytá je jemným pieskom. Ponúka bezpečný a pozvoľný vstup do mora.

Side a Belek – pre niektorých vraj tie drahšie letoviská

Sú to moderné turistické centrá plné hotelových rezortov a športových stredísk. Letovisko Side si skôr turisti obľúbili ako významné romantické mestečko s udržiavanými zlatistými plážami. V meste je významné divadlo a domorodé obyvateľstvo tu s veľkou obľubou pestuje granátové jablká. Mesto Belek ponúka zaujímavé športové strediská pre golf, volejbal a futbal. Spojiť príjemné s užitočným – na to je Turecká riviéra ako stvorená!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!