Exkluzívna dovolenka do Talianska, ktorú si máte čas ešte naplánovať

V plnom prúde a rozohriate leto sa začalo a vy máte ešte stále čas na to, aby ste si vybrali v tomto  období pre vás ideálnu dovolenku. Exotické destinácie v ďalekom východe alebo západe si môžete užiť tiež, ale prečo nespoznať niečo bližšie a takmer za rohom. Napríklad také Taliansko, v ktorom na vás čaká veľmi veľa zaujímavých zážitkov, dobrodružstiev a nových poznatkov.

História Talianska je zaujímavým predmetom výskumu, ktorý, samozrejme, nemožno detailne študovať v krátkom intervale. Taliansko malo obrovský vplyv na históriu a kultúru západnej Európy. Pred dvoma tisíckami rokov bola táto krajina centrom Rímskej ríše, ktorá zahŕňala takmer všetky krajiny západnej Európy a rozsiahle územia pobrežia Stredozemného mora. Veľa z toho si môžete na prekrásnej dovolenke v Taliansku všimnúť aj dnes, pretože vzácnych pamiatok a ruín, ktoré vás doslova uchvátia je viac než dosť.

Náboženstvo

Taliani sú veľmi spätí s Bohom. Taliansko je katolícka krajina a podľa štatistík až 99 % Talianov verí v katolicizmus. Je tu takmer nemožné vieru zmeniť alebo úplne opustiť. Navyše, každý veriaci je povinný platiť tzv. “8 % daň”, ktorá, ak je to žiaduce, môže byť zaslaná do štátnej pokladnice. Všeobecne platí, že takéto náboženské princípy sú z veľkej časti dôsledkom úzkej väzby s Vatikánom – mestom – štátom na území moderného talianskeho hlavného mesta – Rím, ako aj mnohými dohodami medzi Cirkvou a štátom.

Vás budú na dovolenke ale asi viac zaujímať historické pamiatky a skvosty, ktoré má cirkev vo vlastníctve ako aj umelecké diela v podobe sôch, malieb od tých najslávnejších autorov. A aj keď ide o európsku krajinu, oplatí sa investovať do poistenia na dovolenku, nikdy neviete, kde sa vám preplatenie liečebných nákladov môže hodiť, aby takéto spoznávanie okolia bolo nerušené.

Tradície a zvyky

Taliani sú hluční, výrazní a vášniví. Úplne malé drobnosti môžu vyviesť Taliana z miery, ale nikdy sa páchateľa nedotkne. Talianske emócie sú tiež väčšinou určené na externé hodnotenie.

Jednoduchosť v šatách, zvláštny postoj k politike a zákonom, ľahkosť vo vzťahu k iným ľuďom – to je približný obraz dospelého Taliana.

Silné nápoje sú zriedkavé. Tradične Taliani zvyčajne používajú miestne víno, ktoré je neodmysliteľným atribútom každej večere. Ak si túto nezvyčajnú atmosféru chcete dopriať aj vy, vyberte si toto leto výhodnú dovolenku a začnite sa z nej tešiť.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!