Francúzska riviéra vo svojom luxusnom a azúrovom odlesku

Francúzska riviéra sa najčastejšie spája s možnosťami pre luxusnejšiu dovolenku. V čase vrcholnej letnej sezóny sú tie najznámejšie letoviská strediskom bohatých a známych osôb. Toto leto sa to však môže zmeniť! Stačí sledovať aktuálne ponuky cestovných agentúr a hneď po príchode si Francúzsku riviéru jednoznačne zamilujete!

mesto Monaco

Je krásna, pôvabná a obľúbená. Francúzska riviéra sa stala jedným z najnavštevovanejších turistických miest v rámci celej krajiny. Je známa aj pod pojmom Azúrové pobrežie. Je to oblasť od mestečka Menton až po Cassis.

Patria sem aj strediská v známom Saint-Tropez a Toulon. Francúzsku riviéru obmýva Ligúrske more. More je naozaj čisté a príjemne teplé. Dominantou celej oblasti sa stávajú letoviská Nice, Cannes alebo Saint –Tropez. Sú luxusné, prvotriedne, ale zároveň pre tú najširšiu skupinu dovolenkárov. Pláže sú pokryté zväčša jemným zlatistým pieskom alebo drobnými kamienkami. Sú veľmi široké, a tak ponúkajú dosť možností pre vlastné pohodlie a relax.

Na Francúzskej riviére nielen v plážovom režime

Francúzska riviéra ponúka vodné športy, golf, cyklotúry, ale aj petang. Tu sa určite nebudete nudiť! Obľúbený je tu aj jachting. Dovolenkári si vo Francúzskej riviére nedokážu odoprieť výhľad z Grand Canyon du Verdon. Ak neobľubujete dobrodružné a adrenalínové výlety, radšej sa vyberte do tých najznámejších mestských stredísk.

V perfektnom Saint – Tropez si môžete prenajať vlastnú loď, alebo sa len na takýto dovolenkový skvost z diaľky dívať. Mesto je strediskom rušného nočného života. Je tu mnoho obchodných pasáží, kasín, ale aj galérií a múzeí. Obľúbené je tu potápanie, golf alebo jazda na koni.

Len na veľmi málo pláží sa dostanete pešo. Väčšina z nich je pozdĺž zálivu, a tak je nevyhnutná preprava. Obľúbenou prímorskou destináciou je aj Cannes. Nie je len strediskom filmových slávností. Pre svoju príjemnú klímu a dlhočiznú pláž láka tisícky dovolenkárov z celého sveta.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!