Historická a tak jedinečná Kalábria!

O úžasných miestach na letnú dovolenku nestačí len písať. Treba ich spoznávať a úžasnú atmosféru v nich naplno prežívať. Takýmto miestom je aj talianska Kalábria. Nájdete ju v najjužnejšej oblasti Apeninského polostrova. Nie je len špičkou talianskej čižmy, ale predovšetkým perfektnou oblasťou s piesočnatými plážami a sýtou modrou vodou.

región Kalábria v Taliansku

Je to oblasť, ktorú obmýva Tyrhénske a Iónske more. Catanzaro je hlavným miestom tohto talianskeho regiónu. Kalábria je prevažne hornatá, so skalnatými pobrežiami a jedinečnými prírodnými scenériami. Pre Kalábriu je typická úcta k tradičným hodnotám, folklóru a kultúrnym pamiatkam. Kalábria nie je žiadnou luxusnou talianskou zónou. Síce patrí k chudobnejším a menej rozvinutým talianskym regiónom, stále spĺňa štandardné požiadavky na letnú dovolenku.

Vaša dovolenka v Kalábrii nech sa začína v Catanzare. Je to príjemné starobylé mesto neďaleko od brehov Iónskeho mora. Nie je len hlavnou pýchou v regióne Kalábria, ale aj príjemným historickým pôžitkom. Okrem pozostatkov starobylého hradu môžete v meste obdivovať aj jeden z najväčších betónových mostov v Európe. Množstvo jedinečných skvostov je aj v meste Squilace. Je to významné archeologické nálezisko.

Kalábria – miesto pre oddych, rekreáciu a plážovú pohodu

Doprajte si jedinečný relaxačný pôžitok v kúpeľnom meste Lamezia Terme. Mestečko nájdete v západnej časti regiónu. Vidieť tu nádherné výbežky Apenín. Dá sa tu skvele preliečiť pri známych kalábrijských termálnych prameňoch.

Pre turistov sú v Kalábrii stále veľkým lákadlom národné parky v Serre, Silá a v Pollino. Kalábria má množstvo dlhých potokov, nedotknutej prírody a tých najkrajších pláží aj v rámci celého Talianska. Pláže sú čisté, udržiavané a aj počas rušnej dovolenkovej sezóny menej navštevované. Sú tu ideálne podmienky na potápanie, windsurfing a kitesurfing. Najobľúbenejšou plážou je Tropea. Pokrýva ju jemný biely piesok. Prichádza sem najviac turistov, preto sú zabezpečené moderné ubytovacie služby, bary a reštaurácie. Toto leto si užite dovolenku aj v slnečnej Kalábrii!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!