Informácie o destinácii Francúzsko

Buď ho milujete, alebo nenávidíte. Romantické prostredie, ktoré najviac vystihuje mesto Paríž, drží srdcia mnohých ľudí. Toto je to pravé miesto pre zamilované páry, ale aj umelcov. Eiffelovka, Louvre, francúzske víno, francúzsky bozk… to je len časť z toho čo vás napadne pri slove Francúzsko. Lahodná kuchyňa a príjemné prostredie vytvárajú dokonalý predpoklad pre krásnu dovolenku.

Eiffelova veža - architektonická dominanta v Paríži

Obľúbené lokality vo Francúzsku

Provensálsko

Toto je domov množstva druhov toho najsladšieho ovocia, ktoré poznáte. Mnohé druhy ste určite ešte ani nevyskúšali, a preto by ste mali zamieriť práve sem. Tu ochutnáte to najlepšie z najlepšieho.

Najlahodnejšie jahody si dáte v Carpentras, najsladší melón zase v meste Cavaillon. Odborníci vám tu vysvetlia, ako vybrať zrelý a ten najlepší melón z celej várky. Navštívte múzeum nugátu a budú sa vám zbiehať sliny na miestne bonbóny, či mandle v mede. Špecialitou, ktorá vznikla práve tu a preslávila sa v celom svete je kondenzované ovocie, alebo tiež ovocie obaľované v sirupe. Nápad a prvá výroba vznikla v meste Apt, kde si na sladkosti pochutnávali aj avignonskí pápeži.

V mestečku I´Isle sur la Sorgue sa do sýtosti najete zmrzliny. Už pri pohľade na mestečko vám bude pripadať, akoby ste vstúpili do krabičky s rôznymi druhmi zmrzliny. Domy sú tu natreté pastelovými a veselými farbami, ktoré vyčarujú úsmev na vašej tvári.

Oblasť Luberon (alebo aj národný park) vám ponúka pohľad na neobyčajne krásnu dedinku, ktorá je schovaná v nádhernej farebnej prírode. Nesklame vás ani dedina Roussillon. Okrový lom, v ktorom sa dedina nachádza ponúka krásne spektrum teplých farieb, ktoré dopĺňajú zelené stromy.

Francúzska riviéra

Sem sa vyberiete za nádhernými plážami, na ktorých neraz stretnete aj filmové hviezdy, či svetové celebrity. Azúrové pobrežie skrátka predpovedá luxusnú dovolenku. Takmer všetky známe pláže bývajú v lete husto zaľudnené. Medzi najznámejšie mestá patria Cannes, Monaco, Nice, St. Tropez, či Antibes. Pokiaľ máte radi dnešné celebrity, nadchne vás myšlienka, že sa s nimi práve tu môžete stretnúť. Bývajú tu napríklad herci ako Angelina Jolie a Brad Pitt.

Jedna rada nad zlato pre vás – na území F. riviéri cestujte radšej vlakom. Po ceste sa nedostanete takmer nikam, pretože býva večne upchatá. Tradičnú francúzsku kuchyňu nájdete práve na tomto mieste. Vychutnajte si ľahké syry, ktoré inde nebudete mať šancu zohnať. Tak ako v Taliansku, aj tu je obľúbená pizza. Okrem toho máte šancu dať si jemné pečivo, ktoré sa vám bude rozpúšťať na jazyku.

Lacoste

Toto malé mestečko ťaží z histórie o markízovi De Sade. Jeho sídlo dnes vlastní Pierre Cardin, ktorého životná cesta tiež stojí za zmienku. Mestečko prejdete rýchlo, tak budete mať dostatok času na pohostenie sa v miestnej reštaurácii, kde si môžete vychutnať skvelé víno, či sladký ovocný sorbet.

Počasie vo Francúzsku

Podnebie vo Francúzsku je rôznorodé. V oblastí pri oceáne bývajú častejšie zrážky. Inak sa v priemere teplota pohybuje od mája do októbra od 18 do 20°C.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!