Informácie o destinácii Taliansko

Či sa chcete lyžovať, alebo opaľovať, Taliansko vám splní všetko. Univerzálna krajina pre nerozhodných, ale aj náročných dovolenkárov. Navštívte napríklad rozprávkové Bibione, alebo Kalábriu. Pre iné chúťky je tu Sicília, Elba, či Sardínia. Pri túžbe po poznaní určite nevynechajte Rím, Florenciu, Miláno, Neapol, Rimini, alebo Pisu.

Nádherná Kalábria

Obľúbené lokality v Taliansku

Rimini

Toto kúpeľné mesto je na prvý pohľad kľudné. Avšak opak je pravdou. Sem zavítajte, pokiaľ máte chuť na rušnejší život plný ľudí. Pláže sú tu plné farebných slnečníkov, pod ktorými oddychujú stovky a stovky turistov. Pre aktivitu máte k dispozícii pľac pre windsurfing, jachting, kitesurfing a množstvo ďalších bežných aj menej známych športov.

Tibériov most

Pre vzdelávanie a poznanie sa vyberte do najbližšieho San Marina. Z Rimini sa ľahko dostanete aj do Benátok, Ríma, či Florencie. Určite si nenechajte ujsť aspoň jedno z týchto miest.

Kalábria

Je raj pre dovolenkárov, ktorí potrebujú kľud a nechcú sa tlačiť s morom hlučných turistov. Táto krajina nie je zatiaľ príliš objavená, a dnes je chudobnejšia v oblasti financií. To vám však vynahradí svojim nádherným prostredím. Kalábria je narozdiel od zvyšku Talianska jednou z najčistejších oblastí v širokom okolí. Váš prvý pohľad do krajiny určite spočinie na olivových hájoch a viničových pásoch, ktoré sa tiahnu aj niekoľko kilometrov. O čistote prostredia svedčí aj fakt, že sa tu nenachádzajú žiadne továrne, ktoré by znečisťovali ovzdušie, ale naopak sú tu národné parky, ktoré len podporujú myšlienku zachovania prírodného bohatstva. Vaše nohy by mali zamieriť do mesta Tropea, ktoré sa týči na skale vysoko nad morom.

Florencia a Rím

Tieto mestá snáď nikomu nemusíme predstavovať. Florenciu by ste mali navštíviť, pokiaľ ste milovníkmi umenia, či už starého, alebo moderného. Nájdete tu dielne majstrov, ako sú da Vinci, alebo Botticeli. V Ríme zas objavíte pozostatky starovekej architektúry, ktorá vznikla v období súperenia gréckej a rímskej kultúry.

Talianska kuchyňa

Talianske špeciality sú známe po celom svete. Mnoho reštaurácií sa snaží napodobňovať tieto pochúťky, avšak len tu ochutnáte to pravé Taliansko. Veľa jedál tu obsahuje dary mora a rôzne druhy rýb. Nezaostáva ani zelenina a sladké jedlá. Najznámejšia je samozrejme pizza, ktorá nemá obdoby. Napodobeniny, ktoré dostávate na tanier doma, sa s tým nedajú ani porovnať. Medzi polievkami kraľuje minestrone. Varí sa zo zeleniny a cestovín, alebo ryže. Zelenina je vždy sezónna, takže recept nie je jednotný. Práve tu určite ochutnáte tú pravú a nefalšovanú mozzarellu.

Počasie v Taliansku

Klíma nie je jednotná na celom území Talianska. Alpy sú samozrejme chladnejšie, avšak čím klesá nadmorská výška, logicky stúpa teplota. V najnižšie položených oblastiach je až subtropické podnebie s priemernou teplotou až 28°C. V najhorúcejšom období si dávajte pozor na úpal a dehydratáciu, pretože teplota 45°C už nie je pre hocikoho.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!