Na aké pláže zamieriť v Chorvátsku?

Chorvátsko – aj vám v ušiach znejú dovolenkové zvony? Či už spomienkové, alebo plánovacie – práve toto je krajina, kde sa už ocitlo aspoň 80% Slovákov. Čo nás na tejto krajine tak láka? Predovšetkým je to dobrá prístupnosť a rozumná cena dovolenky. To sú dva najhlavnejšie faktory, ktoré zohľadňujeme pri výbere miesta, kde strávime ťažko vydreté voľno. Chorvátsko ale ponúka oveľa viac, ako nízku cenu a ľahkú dostupnosť. Nájdete tu nespočetne veľa pláží, na ktorých zabudnete na problémy. Preplnené, prázdne, súkromné, aj nuda pláže. Len si vyberte podľa vašej chuti.

croatian-beach-683035_1280

Pre rodinu

Pre rodinu s malými deťmi je ideálne miesto s dobrým prístupom do vody, s bezpečnými plážami a dostatkom možností pre zábavu a hry.

Makarska riviera

Toto miesto je už chronicky známe takmer každému na Slovensku, či v Čechách. Pokiaľ ste ho ešte nenavštívili, určite ste o ňom aspoň neraz počuli. Okolo piesočnatých pláži sa týčia kopy borovíc a olivovníkov. Pre deti budú zábavné aj pláže s okrúhliakmi, ktoré môžu hádzať do vody, alebo sa s nimi hrať. Pozor však na bezpečnosť. Prístup do mora je veľmi dobrý, a z Bratislavy je vzdialenosť cca 870 km. Najlepšie hotely v tejto oblasti nájdete v tomto príspevku.

Cirkvenica – Cirkvenica riviera

Na plážach nájdete piesok aj štrk. Nádherné prostredie vytvárajú piesočné zátoky, či terasy, ktoré sú prirodzene vytvorené v skalách. Pre malé deti je ideálne kúpanie pri meste Dramalj, kde je plytká a priezračná voda.

Pre odvážnych – nuda pláže

Pláž má obsahovať veci, ktoré zaručujú pohodlie, hygienu, ale aj bezpečie. Samozrejmý je dobrý prístup do vody a kopec zábavy.

Banculuka – Krk

Chorvátska nuda pláž, ktorá sa nachádza najbližšie pri Bratislave – 623 km. Toto miesto tvorí komplex pláží a miest, kde sa môžete kúpať aj opaľovať. Niektoré sú navštevované viac, a niekde budete mať zase väčšie súkromie. Obklopovať vás budú borovice a rôzne rastliny a stromy charakteristické pre Stredomorie.

Strasko – Pag

Toto miesto je naozaj výnimočné. Nudisti tu nájdu svoj raj. Nachádza sa tu reštaurácia, sprchy, prezliekárne a v prípade menšej nehody aj stanica prvej pomoci. Tak isto sa tu môžete aj ubytovať v bungalove, ktorý je klimatizovaný.

Pre zábavu

Každý deň párty, množstvo športu, ale aj bezpečnosť, príjemné ubytovanie a skvelá strava – to sú ideálne podmienky pre dovolenky v štýle zabávajúcich sa mladých ľudí.

Dubrovník

V baroch na plážach sa konajú pravidelné hudobné akcie hlavne pre vyznávačov techna, a podobných tanečných štýlov. Toto môžete skúsiť napríklad na pláži Banje – v bare Eastwest Beach Club, ktorí navštevujú aj známe celebrity, ktoré sa sem chodia baviť.

Poreč

Pokiaľ chcete mať z každého rožku trošku, navštívte pláže v tejto lokalite. Hudba je tu na každom kroku a všade iná. Ak sa vám nechce lietať medzi viacero klubmi, zakotvite v Colonia Iulia Parentium, kde sa žánre striedajú. Okrem toho si zahráte plážový volejbal, či tenis.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!