Najobľúbenejšie dovolenky sú v Taliansku

Možno sa ešte stále rozhodujete pre tohtoročnú dovolenku. Leto sa pomaly blíži a vy ešte stále nemáte vybranú vhodnú destináciu. Neberte to ako žiadny katastrofický scenár, pretože mnohí ľudia si obľúbený odpočinok pri mori najradšej užívajú v mesiacoch mimo letnej sezóny. Nech je to tak alebo inak, ponuka je naozaj veľmi široká, takže na výber máte v ktoromkoľvek mesiaci v roku.

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že dovolenka je obdobie, počas ktorého sa chcete zbaviť všetkých povinností a starostí bežného života. Ak si chcete na kvalitnom fotopapieri zdokumentovať príjemné spomienky na ňu, nemali by ste jej výber podceňovať. V nasledujúcom článku vám predstavíme najobľúbenejšiu dovolenkovú destináciu Slovákov.

Tradičné veci, ktoré tu musíte vyskúšať

Taliansko je medzi slovenskými turistami tretia najnavštevovanejšia krajina. Pod pojmom letnej dovolenky v Taliansku sa každému však vybaví niečo úplne iné. V Taliansku nájdete nádherné azúrovo modré pláže zaliate rozžiareným slnkom, výbornú smotanovú zmrzlinu pred Koloseom, objavíte mesto plné historických pamiatok a pokladov, alebo si môžete pochutnať na originálnej pizzi, špagetách a víne.

Keď to chcete trochu inak

Prežiť dovolenku v Taliansku však môžete aj trochu inak. V prvom rade by ste ale nemali zabudnúť na doklady a ich fotokópie, ktoré získate vďaka tonerom HP. Bezpečnosť a istota sa vždy cení a pripravenosť je prvým krokom k jej zaisteniu. Užívanie voľných chvíľ v Taliansku si potom môžete spestriť obľúbenou chôdzou “nordicwalking” v oblastiach hornatých jazier Lago di Garda. Tiež si môžete vyskúšať život na klasickom Toskánskom dvore s tradičnou a najmä domácou kuchyňou. K dovolenke v taliansku neodmysliteľne patrí aj víno a jeho ochutnávka. Jednoducho je to oblasť, v ktorej vás čaká niekoľko príjemných zážitkov a pôžitkov zároveň. Bude to vaša dovolenka snov, na ktorej sa nebudete nikdy nudiť.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!