Ostrov Graciosa – zamilujete si ho aj bez luxusného ubytovania

Ak vám k vytúženej dovolenke stačí malý ostrovný raj, rozhodnite sa pre letný oddych na Graciose. Je to nádherný nížinatý ostrov pokrytý hustým lesom. Pokoj a odľahlosť, to je azda hlavné kritérium pri opise ostrova Graciosa. Chcete o ňom zistiť oveľa viac? Prinášame vám zaujímavé informácie o jednom z úžasných Kanárskych ostrovov.

ostrov Graciosa

Ostrov Graciosa nájdete neďaleko od Lanzarote. Delí ich menší vodný pás Atlantického ostrova. Ten nesie názov El Rio. Celý ostrov je skutočným prírodným bohatstvom. To dokazuje aj jeho zaradenie do národného kultúrneho dedičstva. Na ostrove sú nádherné vinice, polia a množstvo ďalších planín. Z ostrovných “pokladov“ vyberáme aj značkové víno Graciosa, ktoré by určite nevzniklo bez dokonalých podmienok na pestovanie. Obyvateľstvo sa tu živí taktiež rybolovom a pestovaním cukrovej trstiny.

Miesto jedinečných prírodných úkazov a objavov?

Ostrov je úžasným miestom pre potápanie a skúmanie podmorského dna. Sú tu dobré podmienky aj na kúpanie a príjemný pobyt pri mori. Voda je smaragdovo modrá, pláže sú pokryté zlatistým pieskom. Mnoho turistov o ostrove ani netuší. Zväčša sa o ňom dozvedia počas dovolenky na ostrove Lanzarote. Navštívia ho a už sa im nechce vrátiť späť… Niektorým dokonca neprekáža ani skromné ubytovanie v penziónoch a v miestnych ubytovniach.

Niektorých zláka nádherná pláž Playa de la Conchas, iných vulkanický unikát Furna do Enxofre. Je to jedinečná vulkanická klenba s malým jazierkom. Je tu aj menší ostrovček, ktorý má nezvyčajný tvar pripomínajúci veľrybu.

Pre milovníkov histórie je k dispozícii múzeum Museo Chinijo. Na Graciose je veľa vulkanických vrcholkov, kam prichádzajú botanici preskúmať jedinečné rastliny a kry. Hlavné mesto La Caleta del Sebo je tiež unikátnym hlavným sídlom… Veď počet obyvateľov celého ostrova doposiaľ nie je viac ani ako 800. Tak to musí byť naozaj “megapolis“.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!