Ostrov Kréta bude aj pre vás jedinečným letným spestrením

Ostrov Kréta charakterizujú viaceré naj… Je najväčším gréckym ostrovom a podľa mnohých aj tým najkrajším. Je vychýrenou letnou destináciou s rozľahlými piesočnatými plážami a tými najlepšími podmienkami na vodné športy. Ponúka veľa možností na zábavu a relax. Keďže tamojšia infraštruktúra a letoviská sú prvotriedne, niet dôvod odmietnuť dovolenku na Kréte.

Región Rethymno na Kréte

Ostrov Kréta ponúka typickú stredomorskú klímu. Turistov si vďaka veľmi teplému počasiu dokáže získať ešte aj v septembri, ba aj v októbri. Rovnako veľmi príjemná je aj teplota mora, pláže sú udržiavané a kúpanie bezpečné. Ďalším naj sú práve krétske pláže. Viaceré z nich patria medzi najkrajšie v Európe. Typickým príkladom je pláž Elafonisi s jemným ružovkastým pieskom a plytkým morom. Neskutočne krásnou a udržiavanou je pláž Balos v regióne Chania. Európsky Karibik, to je jednoducho Kréta a jej perfektné pláže!

Dovolenka na Kréte – moderná, ale aj tradičná

Kréta v sebe spája množstvo protikladov. Sú tu tie najkrajšie pozostatky stavieb rímskej a tureckej civilizácie, rušné letoviská a zároveň aj pokojné oblasti na výlety do hôr. Krétu tvoria 4 nádherné regióny s množstvom špecifík. Región Chania má tie najkrajšie pláže a archeologické náleziská. Heraklion tvorí hospodárske bohatstvo krajiny a vo východnej Lassithi okúsite tradičný grécky spôsob života. Rethymno sa pýši benátskou pevnosťou Fortezza a najväčším minojským palácom Knossos.

Kréta, tak to sú okrem najkrajších pláží aj najvychýrenejšie vodné parky a adrenalínové atrakcie. Vytvárajú ideálne podmienky pre modernú dovolenku s tou najdivokejšou zábavou. Kréta vás očarí vodným parkom Water City v Anopolise. Rekreáciu a zábavnú formu vzdelávania vám ponúkne moderné akvárium približne 15 km od mesta Heraklion. Spoznávajte aj nedotknuté krétske krásy. Nádherný podmorský svet sa skrýva v oblasti Gramvousa. Užite si krásne leto na Kréte!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!