Primorsko ponúka ideálne podmienky pre svieži plážový komfort

Bulharsko je obľúbenou letnou destináciou aj pre dovolenkárov zo Slovenska. Je to relatívne blízka a cenovo dostupná dovolenková oblasť. Krásam Bulharska už podľahol nejeden vášnivý turista. Dosť pozitívne vplýva na dovolenkujúcich aj juhovýchodný región. Tam nájdete jedno perfektné bulharské letovisko – Primorsko.

Pláž v Primorsku

Informácie o Primorsku sa zakaždým spájajú s rozľahlými plážami a takmer dokonalým komfortom. Primorské pláže vás dostanú svojou úžasnou flórou. Vytvárajú dojem menších plážových parkov. Pre rozvášnených turistov tak ponúkajú skvelé osviežujúce zátišie.

Na dovolenke v Primorsku jednoducho nikto neodolá plážovému komfortu. Turisti si tu užívajú všetky športové aj zábavné atrakcie, ktorých je na tamojších plážach naozaj dosť. Obľúbené sú výlety loďou po okolí, jazda na vodných lyžiach a skútroch alebo windsurfing. Pláže sú pokryté jemným belostným pieskom a počas vrcholnej letnej sezóny sú tým najväčším lákadlom pre davy turistov.

Ako vyzerá oddych a zábava na dovolenke v Primorsku?

Priezračná voda, udržiavané okolie a pekná príroda. To sú hlavné výhody primorských pláží, ktorých sa pre svoj letný oddych len málokto vzdá. Vy sa určite nevzdávajte a naplno si užite aspoň jednu z dvoch hlavných primorských pláží. Sú dlhé približne 3 km. Jedna je sústredená na severe a druhá v južnej časti mestečka.

Práve južná pláž je počas letnej sezóny vyťažená na maximum. Sú tu dobré podmienky na kúpanie, výborná vybavenosť a plno zaujímavých atrakcií. Primorsko má výbornú polohu. Je v blízkosti ďalších významných bulharských miest, ktoré dovolenkári radi navštevujú. Jedným z nich je napríklad letovisko Kiten.

Obľúbenou lokalitou je aj prírodná rezervácia Ropotamo. Milovníci histórie si nenechajú ujsť návštevu mesta Sozopol a jeho archeologického múzea. O tú najväčšiu zábavu a rodinnú pohodu budete mať postarané v primorskom Aqua Planet. Zabávajte sa toto leto v nádhernom Primorsku!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!