Prístavné mesto Larnaka je skutočnou cyperskou perlou

Dovolenka na ostrove Cyprus prináša množstvo aktivít, perfektných antických skvostov a nekončiaci nočný život. Všetko závisí od konkrétnej oblasti a jej aktuálnych možností pre plnohodnotný turistický rozvoj. Cyprus má desiatky tých najkrajších pláží, ale dokáže turistov zlákať aj netradičným výletom na horu Olymp. Možno si svoje vytúžené ubytovanie na Cypre budete hľadať v zovretí živelných miest, alebo tam, kde priam cítiť skvelú historickú atmosféru.

prístavné mesto Larnaka

Veľmi zaujímavým cyperským mestom je Larnaka. Tu si na svoje prídu predovšetkým nadšenci bohatej cyperskej histórie a zvykov. Aj Larnaka prešla rôznymi vývojovými etapami, inak by dnes nebola tak zaujímavou pre tú najrôznejšiu klientelu. Tí si tu dokážu užiť typický plážový komfort, alebo sa vyberú za príjemným dobrodružstvom do prírody.

Larnaka je ozajstným cyperským bohatstvom zahaleným rúškom histórie a tajomstva. Patrí k najstarším mestám na ostrove, ktoré charakterizuje viac než 6000-ročná história. V súčasnosti je tretím najväčším cyperským mesto a aj významným medzinárodným letiskom. Je tu prístav, moderná sieť hotelových rezortov a jachtárskych spoločností.

Larnaka kráča s dobou

Dovolenkárov láka Larnaka zväčša svojou významnou promenádou Finikoudés. Lemujú ju bohaté palmové háje, sú tu krásne pláže pokryté tmavým jemným pieskom alebo kamienkami. Oceníte tu skvelé podmienky na rušný nočný život, ale aj lukratívne bazénové komplexy v areáli hotelových komplexov.

Je to miesto, kde si turisti dokážu spojiť príjemné relaxačné, turisticky adrenalínové a spoznávacie výlety po okolí. Obľúbené sú okružné plavby po Stredozemnom mori. Známou larnackou pýchou je Slané jazero, ktoré v lete vysychá a v chladnejších zimných mesiacoch sa stáva útočiskom pre plameniakov.

Ak ste zástancom odviazanejších letných zážitkov, môžete si ich dopriať pri vraku Zenobie. To je v súčasnosti najväčším lákadlom pre potápačov. Navštíviť tu môžete aj významné islamské posvätné miesto Hala Sultan alebo kamenný byzantský kostol s pozláteným ikonostasom. Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek dovolenkovú aktivitu, Larnaka vás nesklame!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!