Sicília – dokonalá dovolenka pre každého

Mnoho ľudí si Taliansko predstavuje len ako štát rozprestierajúci sa na Apeninskom polostrove; a pri plánovaní dovolenky akosi zabúda, že súčasťou tejto republiky je aj ďalších šesť ostrovov. Najväčším z nich (a zároveň najväčším ostrovom v Stredozemnom mori) je práve Sicília.

Je väčšia, než si myslíte

Ak si myslíte, že vám len pár dní na ostrove bude bohato stačiť a rýchlo sa na ňom začnete nudiť, tak ste na veľkom omyle. Sicília je svojou rozlohou ako polovica celého Slovenska, čo nielen že nie je zanedbateľné číslo, ale ani zďaleka za nezaraďuje medzi malé alebo zabudnuté ostrovčeky. Každý meter štvorcový vám ponúkne niečo iné a o návrate domov ani len nebudete chcieť počuť.

Pre milovníkov oddychu i dobrodružstva

Ak zbožňujete ležanie v rozohriatom piesku a počúvanie pokojného mora, sicílske pláže pre vás nebudú sklamaním. Aj tu si môžete vybrať podľa vašich požiadaviek – napríklad pláž Mondello vás ohúri množstvom reštaurácií, obchodníkov so suvenírmi a ležadiel so slnečníkmi, no na druhej strane Cala Mosche je známa pre svoje ticho a pokoj, keďže bary alebo predavačov zmrzliny tu určite nenájdete.

Avšak ak ničnerobenie nie je pre vás, na Sicílii môžete vyskúšať vodné aktivity a potápať sa v priezračnom mori, zdolať sopku Etnu, preskúmať historické pamiatky – katedrál, múzeí, chrámov či divadiel je tu neúrekom a ich architektúra je jednoducho prekrásna –, navštíviť známe Palermo, zúčastniť jedného z festivalov alebo len obdivovať jedinečnú prírodu ostrova. Výber je skutočne bohatý.

Vašej peňaženke sa prispôsobí všetko

Ak si na letnú dovolenku odkladáte celý rok, aby ste si mohli plne vychutnať luxus navštívenej krajiny, určite skúste hotely ako Villa Ducale (s hodnotením až 9,8 a štyrmi hviezdičkami) alebo NH Collection Taormina (päťhviezdičkový a spokojnosťou 9,5); avšak komfortné a oveľa lacnejšie ubytovanie nájdete aj napríklad v hoteli Regina či Concordia priamo v Palerme (a oba prekračujú hodnotenie 8,0). Vôbec 6 najlepších hotelov na Sicílii sme pre vás pripravili v tomto článku.

Rovnako variabilná je i kuchyňa – nájdete obľúbené a celosvetovo známe jedlá, ale i miestne špeciality; spôsob dopravy (k dispozícii sú tourbusy, miestna mestská doprava alebo si môžete požičať auto); ísť môžete sami alebo s výletnými skupinami. Nech sa rozhodnete akokoľvek, sklamaný určite nebudete.

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!