V ktorej bulharskej destinácii sa budete cítiť najlepšie? Jednoznačne v Nessebare!

Nessebar sa za posledné roky stalo obľúbeným dovolenkovým miestom v Bulharsku. Prečo? Pretože je plné úžasných možností na aktívnu, modernú, ale aj históriou nabitú letnú dovolenku. Nessebar si jednoznačne získa srdcia každého turistu. Je to príjemné bulharské letovisko na rozľahlom skalnatom polostrovčeku. Nessebar je rozprávkový! Obklopujú ho pevnosti, pozostatky stavieb za úžasnej prímorskej atmosféry.

Pláž Nessebar v Bulharsku

Prímorské mestečko Nessebar leží neďaleko od obľúbeného letoviska Slnečné pobrežie. V blízkosti sa nachádza aj známe mesto Burgas. Nessebar je skvelou príležitosťou na spoznávanie architektonických skvostov. Na každom kroku tu cítiť spojitosť s rímskou, byzantskou a gréckou kultúrou. Nessebar si zachováva svoju starobylosť, zhmotnenú v tak jednoduchej “živej“kráse. Prívetivá, pokojná atmosféra aj vo vzťahu k turistom získava pre Nessebar čoraz viac popularity.

Nessebar je miestom pokoja, romantických zákutí, no pri plnej ponuke plážových možností. V historickej časti Nessebaru môžete obdivovať nádherné drevené domy, veterný mlyn a desiatky kostolíkov. Tie tvoria jadro historickej pýchy v celom Nessebare. Je ich tu približne 40. Tým najstarším je Kostol sv. Sofie približne z 5. Storočia. Táto časť mesta je známa aj jedinečnými pozostatkami termálnych kúpeľov ešte z čias byzantskej ríše. Všade samé útulné kaviarničky a menšie miestne obchodíky. Tu pravdepodobne zastal čas!

Modernizácia Nessebaru? Menej znamená oveľa viac…

Nová časť Nessebaru sa nachádza pozdĺž nádhernej pieskovej pláže. “Vyrastajú“ tu špičkové moderné hotely, penzióny, bary a obchodné strediská. Ponuka plážových aktivít je tu natoľko výhodná, že Nessebar každoročne navštevujú rodiny s deťmi, ale aj milovníci úžasných vodných športov.

Môžete si tu vybrať z dovolenkových stredísk Suny Beach, Nessebar, Obzor a iné. Pláže sú pokryté bohatými piesočnatými dunami. V Nessebare si môžete užiť vodné lyžovanie, jachting, potápanie či výlety na lodi. Pýchou modernej časti je najväčší aquapark v Bulharsku Aqua Paradise. Adrenalínové tobogány alebo divoké rieky? To je jednoznačne nový Nessebar!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!