Výborný relax a príjemná letná klíma na ostrove Ischia!

Na spoznávanie tých najkrajších miest v Taliansku často nestačí ani jeden celý rok. A o to zvlášť, ak vás očarí južná časť krajiny. Práve tam sa nachádza ostrov Ischia, ktorý je významnou letnou destináciou. Čím všetkým si Ischia dokáže získať vašu pozornosť?

ostrov Ischia v Taliansku

Je to predovšetkým pokojné prostredie obklopené tou najkrajšou vegetáciou. Ostrov Ischia sa priam “zelená“. More je priezračné, čisté a v okolí je množstvo významných pamiatok. Tie jednoznačne musíte vidieť. Ostrov je preslávený aj svojím termálnym bohatstvom. Je tu množstvo liečivých prameňov. To podnietilo zvýšený rozvoj kúpeľných komplexov, pre ktoré sem prichádzajú turisti z celého sveta.

Na ostrove sa nachádza niekoľko menších obcí, ktoré sa už pomerne dlho zaraďujú medzi významné talianske letoviská. Hlavné mesto Ischia sa delí na modernú a tzv. historickú časť. Moderné centrum Ischia Porte je významným prístavným miestom, strediskom tých najväčších hotelových komplexov a bohatých športových aktivít.

Tie najkrajšie miesta z celého ostrova…

Milovníci dobrodružstiev a histórie si skôr naplánujú pobyt v historickom centre Ischia Ponte. Dominantou tejto oblasti je pevnosť Castello Aragonese. Na tomto mieste sú sústredené kostolíky, kláštory, záhrada, ale aj väznica. Naskytne sa vám nádherný výhľad na šíre okolie, až sa vám z Ischie nebude chcieť odísť!

Jedným z najvýznamnejších miest ostrova je letovisko Forio. Prírodné podmienky umožnili, aby sa stalo známou vinárskou oblasťou, ale aj pokojným kúpeľným strediskom. Sú tu tie najkrajšie piesočnaté pláže. Medzi známe historické pamiatky patria obranné stavby z čias  15. a 16. storočia. Pre milovníkov plážového komfortu je ideálnym miestom dedinka Barano. Je tu 3 km dlhá pláž Marina dei Maronti, ktorá je najrozľahlejšou v rámci celého ostrova. Na ostrove Ischia vás čaká naozaj skvelá letná dovolenka!

Foto: pixabay.com

INVIA.SK - najväčší výber zájazdov »

Nájdite si svoju vysnívanú dovolenku. Ponuky od viac ako 300 cestoviek zo Slovenska, Česka a Rakúska. Garancia najnižšej ceny!